menusearch
irantameshk.com

ایران تمشک ، احداث باغ تمشک ، خرید و فروش میوه و نهال تمشک اصلاح شده

کشت ترکیبی تمشک و توت فرنگی کشت ترکیبی تمشک و توت فرنگی به گزارش ایسنا ، مجید زمانی سال گذشته طرح احداث باغ تمشک او در استان مازندران به عنوان پروژه برتر اقتصاد مقاومتی برگزیده شد، امسال نیز در ابتکاری جالب موفق به کشت مخلوط ( intercropping ) تمشک و توت فرنگی و بهره برداری از آن شد.

این کشاورز و کارآفرین رامسری در گفت وگو با ایسنا می گوید: در کشاورزی و باغبانی سنتی تولید محصول را به 2 روش می توان با افزایش سطح زیر کشت و افزایش میزان محصول در واحد سطح (افزایش عملکرد) افزایش داد اما راه حل مهم تر دیگری وجود دارد که بدو
جمعه بیست و نهم دی ۹۶
رام کردن میوه وحشی رام کردن میوه وحشی زندگی > مهارت‌ها - همشهری دو - الهام فیروزبخت:
مجید زمانی، جوان ۳۷ساله‌ای است که ریسک بالایی برای راه انداختن کسب و کارش انجام داده و همین مسئله او را تبدیل به نخستین پرورش‌دهنده تمشک که به‌صورت حرفه‌ای و تجاری فعالیت می‌کند کرد، البته شغل اصلی او مهندسی ساختمان است و دفتر فنی و مهندسی‌ای هم در شهر رامسر دارد.

او حدود 12سال مي‌شود که فعاليت حرفه‌اي خود را در اين زمينه آغاز کرده. مي‌گويد سال 88موفق شده‌اند با همکاري يک گروه معماري،کلبه‌اي در شمال کشور بسازند و برنده جايزه معماري آن سال شوند. اما احداث باغ تمشک، موفقيت‌ بزرگ اوست. کار با تمشک را حدود 3سال است با 15ميليون تومان تسهيلاتي که از بسيج سازندگي گرفته شروع کرده و براي خود و 4نفر ديگر اشتغالزايي کرده است. مهندس باغداري که حالا نمونه‌اي براي ديگراني است که مي‌خواهند با ريسک کمتري در اين زمينه سرمايه‌گذاري کنند.
پنج شنبه بیست و هشتم دی ۹۶
چطور تمشک های وحشی را اهلی کنیم چطور تمشک های وحشی را اهلی کنیم پیش از این تمشک جزو میوه های وحشی محسوب می شد که برای مزه کردنش باید منتظر پیش کش کردن آن توسط بوته های خودرو می شدیم. مجید زمانی کسی است با کشت تمشک در زمینش این میوه وحشی را اهلی کرده است.

مجله مهر:یکی از ویژگی هایی که موفق ها را از افراد معمولی جدا می کند این است که آدم های معمولی همیشه ترجیحشان این است که مسیرهایی را انتخاب کنند که پیش از این توسط افراد دیگر امتحانش را پس داده باشد با آن به یک نتیجه مطلوب رسیده باشند چیزی که اتفاقا خلاف انجامش می شود رمز پیروزی آدم های موفق چون آنها عادت دارند به سراغ چیزها و اتفاقاتی بروند که کسی تا به حال سر وقت آنها نرفته است برای همین هم فرصتی برایشان فراهم می شود که هم در یک کار تخصص پیدا می کنند و هم تجربه«اولین»بودن در یک حرفه را به دست می آورند.«مجید زمانی»یکی از همین آدم هاست او در کنار مهندسی و کارهای عمرانی اش این روزها در شمال کشور به سراغ کشت تمشک رفته است؛میوه ای که پیش از این محصولاتش به صورت خودرو و وحشی در اختیار مصرف کننده.....
جمعه بیست و ششم آذر ۹۵
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.